Це було дуже далеке і неусвідомлене, але перше знайомство з вином. Наступне, вже цілком свідоме, було в селі Любимівка Херсонської області. Туди винороб поїхав до свого однокурсника, в якого вперше побачив винний підвал. За тим були українське
Закарпаття та Італія. Згодом, коли Микола переїхав на Київщину, з усього побаченого раніше нарешті склався єдиний пазл, і в нього виникло бажання зробити своє вино.
«Якщо людина живе на Кавказі чи у Криму та робить там своє вино, то і я тут теж можу зробити», — думав тоді винороб.
Справі вчився із книжок та інтернету, щось брав від інших виноробів. Микола експериментував декілька років, а у 2014 році нарешті зробив вино, яким можна було похвалитися. Воно ще не було досконалим, але це вже було вино, яке
«приємно пити самому і ним не соромно пригостити когось».
Того особливого вина у винороба ще залишилося дві пляшки.
Вино як квінтесенція людської праціВирощуванням винограду для «Кассії» займається давній товариш Миколи з села Кам'янка Ізмаїльського району на Одещині. Спочатку він привіз виноград сорту Каберне, потім — Мерло, згодом — Шардоне. Зараз він контролює весь процес вирощування винограду, а коли йде процес збору — чоловіки радяться телефоном.
Між ними є цілковита довіра та розподіл ролей виноградар/винороб. Адже на відстані складно контролювати, як росте виноград, та одночасно з цим робити вино. Виноград з Одещини доставляють найкоротшим способом: увечері — дзвінок виноградара, а рано-вранці ягоди вже на Київщині.