За розмовами нарешті дійшли до дегустацій напоїв. Ми віддаємо перевагу червоним, тож пані Ірина запропонувала одразу спробувати червоне Аліберне, суто український сорт винограду, який ще називають Одеський чорний.
— Щоби відкрити пляшечку, не треба мучитися, здирати цей сургуч, а просто підвернути його ножем, — пояснювала хазяйка особливості відкривання пляшок
Nota Bene.
Після Аліберне спробували Каберне Совіньйон і перейшли до Мерло. Мені Мерло сподобалося більше, ніж попередні червоні сухі.
— Насправді, коли молодь заходить, усім чомусь подобається Мерло. А коли старша людина заходить — Каберне Совіньйон, ось я і роблю висновки.Можна, звісно ж, подякувати пані Ірині за комплімент стосовно нашого віку, але у мене є власне пояснення сприйняття саме цього вина. Відверто кажучи,
Мерло Nota Bene наразі є моїм фаворитом не лише з лінійки цієї виноробні. На мій погляд, це одне з найкращих мерло, що є в українському винному просторі. Можливо тому, що м’яка, але виразна чорна черешня і в ароматі, і в смаку цього темно-червоного напою нагадує мої дитячі зависання на черешневих деревах, на яких влітку я практично жила. Вони у нас на приазовському Південному Сході родили одне за одним із травня до середини липня, завершуючи черешневий сезон саме такою — темно-червоною, майже чорною соковитою ягодою. Наші улюблені смаки завжди корелюють з теплими спогадами…
Пан Василь теж реагує на наші оцінки різних вин і зауважує, що за один вечір куштувати кілька напоїв треба обережно.
— У вас уже рецептори втомлені, не зовсім можете розрізнити. Найліпше під вечерю відкрити пляшку й за столом протягом вечері його куштувати. Бо все має значення: чи ви його після жуйки п’єте, чи після другої страви. Я сам іноді зайду, спробую та думаю: що трапилося? Що сталося з тією бочкою? А насправді то може так реагують мої смакові рецептори.Ми запитали Василя Надя: чи вже існує те вино, яке він прагнув зробити, яким міг би пишатись?— Я горджуся всіма своїми винами, і дійсно є ідея зробити купаж із тих давніх сортів винограду, які вирощували тут наші предки. Але поки що у нас немає настільки старих кущів. Найстаршим кущам, тим, із яких ми масово збираємо виноград, десь вісім років, і щороку ми їх досаджуємо. Відповідно маємо в планах спеціальний купаж червоних вин, який буде схожий на єгерську «Бичу кров».Василь Надь трохи розкрив таємницю складу омріяного напою: близько 60 відсотків має бути сорт Блауфранкіш, один із вельми популярних червоних виноградів, потім Медок, Каберне Совіньйон і Мерло. Це чотири основних.
— Може, ще трохи додамо Цвайгельта, і ще з деякими сортами будемо експериментувати, але це поки лише в голові.Якщо говорити про найвдаліші вина або окремі врожаї, які можна виділити та очікувати на високий потенціал вин, пан Василь виділив врожай 2019 року та червоні Каберне Совіньйон і, особливо, Мерло, їхні надзвичайні відтінки смаків та терпкість.
— Він у нас стоїть у бочках і дуже красиво себе поводить. Я думаю, піде в продаж у середині літа. Але поки що йому треба постояти, кислоти наразі грубі, нешліфовані, вино має дозріти.