Історія Подільського виноробства мала яскраві сторінки і в XIV сторіччі, і в 30-х міжвоєнних роках минулого. Втім, в останні років 80 виноробство тут майже не практикувалося. І зараз Поділля слабо корелюється в нашому сприйнятті як винний регіон. Але, на щастя, історична традиція бере своє. Винороби тут є, і головне — вони роблять вино з власного винограду, вирощеного на подільських схилах.
За цей виїзд ми завітали до двох надзвичайних виноробів:
Богдана Павлія — мастодонта українського виноробства, та до Анатолія Зелениці. Його справа хоч і відносно молода, але вино все більше набуває популярності. Ми можемо оцінити це навіть по статистиці запитів на нашому сайті. І хоча дотепер там була просто маленька замітка про виноробню, шукають інформацію про ці вина часто. Тож ми вирішили записати розгорнуту історію.
Із Камʼянця-Подільського найпростіше добратися до «Родинної виноробні Зелениці», тому з неї і почнемо.
Кам’яна дорога звивається між селами і доводить до села Боришківці. Шлях трохи розбитий та покоцаний, але в кінці села, на місці старого радгоспу, видніється охайне підприємство. Сама виноробня нагадує вулик: відчувається постійний рух працюючого господарства. З іншого боку дороги розташовані виноградники. Вони розтягнулися на південному схилі з чудовими краєвидами на горбисту місцевість.
Нас зустріли пан Анатолій Зелениця та його син Володимир, який активно долучається до виноробної справи.