А де ж пересічний українець може купити хороше локальне вино? І це реально квест, бо купівля чогось, що має прикрасити вечерю, перетворюється на виклик. Я маю звичку часто споглядати, які вина купують люди в маркетах, при чергах на касі це не складно: просто стій та спостерігай. Навіть у тих магазинах, де є декілька позицій пристойних українських вин, вони, як правило, губляться на полицях, і лише відчайдушний впертий конесер знайде щось для себе. Ну а гудвайн, оквайн та вайнтайм є далеко не в кожному місті. Саме тому онлайн-замовлення зараз для українського вина — вихід.
І ще одне моє спостереження. Біля кожного будинку є окремі сегрегатори на скло, просто зверніть увагу на винні пляшки там. Ну, по-перше, побачите 90% пляшок від пива та горілки, а по-друге, якщо і трапляється щось із українського виноробства, — саме те, що краще назвати неподобством.
До чого всі ці роздуми? Просто почув сьогодні в розмові, що, мовляв, завершиться війна, і знову повернемося до італійського та іспанського, — а мова йшла про вино. Значить, ще не вибудували ми фундамент, немає стійкості уподобань, звичок. Хоча з'явилися поціновувачі, хто, відкривши для себе українське вино, уже не мають комплексу винної меншовартості. Тож давайте перетворимо хештеги
#купуйсвоє та
#українськевино в конкретний алгоритм дій на наступний рік.